Następne wpisy:

Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Nowoczesne wyszukiwarki

Pozycjonowanie Tychy

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści...strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Etyczne i nieetyczne seo

Pozycjonowanie Tychy

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest też 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu strony w wyszukiwarce. Niestety dużo firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór słów kluczowych to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza witryna na dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, bo jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. W teorii jest to dość proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze bardzo dużo czynników na przykład: położenie geograficzne gdzie dana strona ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych istotnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na konkretne efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Mamy wiele metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Dodane: 21-11-2014 08:58

Widok do druku:

Pozycjonowanie Tychy