Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Etyczne i nieetyczne seo

pozycjonowanie katowice

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne,...z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, brak ryzyka wyrzucenia witryny z wyszukiwania. Jest również 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Niestety wiele firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

pozycjonowanie katowice

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, ponieważ to od tego zależy czy nasza strona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego pozycjonera kwestia doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Założenie to dość proste, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze bardzo dużo czynników na przykład: obszar na który dana strona ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Dodane: 26-01-2015 12:08

Widok do druku:

pozycjonowanie katowice